Cisza w centrum Poznania, marzenie stało się rzeczywistością

Kupując swoje ,,m” w centrum miasta mamy świadomość, że płacimy głównie za lokalizację. Bliskość sklepów, centr handlowych czy ośrodków kulturalnych jest niewątpliwą zaletą, która przyciąga wielu mieszkańców. Jednak głównym powodem, dla którego Polacy decydują się zamieszkać w centrum miasta jest dogodne połączenie z miejscem pracy. Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że w pakiecie z licznymi udogodnieniami dostajemy sowitą dawkę hałasu, który dla wielu osób na dłuższą metę może być bardzo uciążliwy.

Wygrać z hałasem, nie oznacza zaszyć się w głuszy

Największe miasta w Polsce cierpią na nadmiar hałasu. Spędza to sen z powiek zarówno władzom miast jak i inwestorom, którzy mają świadomość, że atrakcyjne lokalizacyjnie tereny mogą już niedługo zacząć odstraszać potencjalnych chętnych do zamieszkania w centrum. Problem jednak tkwi w tym, że wiele centralnych lokalizacji jest wyeksploatowanych w takim stopniu, że wyeliminowanie hałasu stało się praktycznie niewykonalne. Głównym czynnikiem, który potęguje nadmierne wytwarzanie decybeli w tych rejonach są samochody oraz komunikacja miejska- czyli to co jest także atutem centrum miasta.

Okazuje się jednak, że są jeszcze inwestycje bardzo blisko centrum, w których natężenie hałasu jest znikome. Jak informuje Emil Chrzanowski z Grupy Emmerson S.A. Poznań w ostatnim czasie wzbogacił się właśnie o taką inwestycję. Jedną z nich jest Maraton Gardens ta unikatowa inwestycja łączy w sobie ciszę i spokój podmiejskiego osiedla z bezpośrednią bliskością centrum Poznania. Przestrzeń zaprojektowano z myślą o maksymalnej wygodzie mieszkańców i estetyce obiektu. Cała inwestycja ze swoją niewysoką zabudową i ergonomicznie zaprojektowaną częścią wspólną wpisuje się w rekreacyjny charakter okolicy. Mieszkańców dzieli zaledwie kilka minut spacerem do Starego Rynku.

maraton_garden_poznan

Trzeba jednak zaznaczyć, że inwestycje takie jak ta są swoistą rzadkością. Deweloperzy mając tereny o takim potencjale lokalizacyjnym, starają się w jak największym stopniu wykorzystać ich atuty. Przez co, bardzo często decydują się budować duże apartamentowce, w których może pomieścić się jak największa liczba mieszkańców.

Jarosław Mikołaj Skoczeń

Emmerson_Corporate_Identity_Guideline

 

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus