Biegi atrakcyjne
już z samej nazwy

Polacy biegają codziennie; to widać na ulicach i w parkach, a imprezy biegowe z okazji różnych rocznic, świąt  i całkiem bez okazji zagościły na dobre w Polsce, w największych, średnich i całkiem małych miastach, najczęściej na 5 i 10 km, ale są również półmaratony, maratony i ultramaratony. Na Jurajskim Festiwalu Biegowym, który odbywa się we wrześniu, jest aż 8 biegów do wyboru: od 500 m do 200 km! Jak piszą organizatorzy, wszystkie trasy poprowadzone są przez malownicze i bardzo atrakcyjne tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej (skały, zamki, warownie). Jurajski Festiwal Biegowy to wyzwanie dla doświadczonych biegaczy, którzy chcą się zmierzyć z wymagającymi trasami, a także przygodą dla amatorów, rodzin i wszystkich miłośników sportu i rekreacji. https://www.jurajskifestiwalbiegowy.pl/

Biegi są wydarzeniami integrującymi lokalną społeczność, na których miejscowe władze mogą się w niestandardowy sposób zaprezentować, zaś sponsorzy – zareklamować. Wiele biegów połączonych jest ze zbieraniem funduszy na określony cel. Na dodatkową zachętę organizatorzy nadają biegom niekiedy oryginalne nazwy. Oto przykłady:

Nocna Maniacka Piątka – Poznań, Panewnicki Dziki Bieg – Katowice, Stalowa Dycha – Stalowa Wola, Pierwsza Nocna Pętla Śródmiejska – Bydgoszcz, Przybij Piątkę w Kleosinie – przedmieścia Białegostoku, Pogoń za Wilkiem – Mosina k. Poznania, Rudzki Półmaraton Industrialny – Ruda Ruda Śląska, Bieg Szlak Trafi – Parchatka k. Puław, Zaodrzańska Agrafka – Oława, Pozytywny Bieg Przełajowy – Szarlejka k. Częstochowy, Daj Piątaka na Dzieciaka. Bałuty Run – Łódź, Marchewkowy Półmaraton – Zielonki k. Krakowa, Pogoń za Bobrem – okolice Suwałk, a także:

Zabiegana Łódź – Łódź, Cykliczny Bieg Śledzia – Gdynia, Smolecka (za)Dyszka – Smolec k. Wrocławia, Biegnij dla Aniołów – Katowice, Bieg Kolorów – Toruń, Siemiatycka Wieczorna Dycha – Siemiatycze, Zemsta Sołtysa – Paterek k.Nakła nad Notecią, Bieg o Zdunowskiego Kafla – Zduny k.Ostrowa Wlkp, Stumilak – Kobiernice k.Bielska-Białej, Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa – Gliwice, Ekstremalny Dzikobieg – Jaworze k.Stargardu, Chudy Wawrzyniec – Ujsoły k.Żywca, Bieg Oborygena – Oborniki Śląskie k.Wrocławia, Bieg po Oddech – Zakopane.

Więcej informacji: https://kalendarzbiegowy.pl/

A zatem, do biegu, gotowi, start … oczywiście zachęcam tylko osoby z odpowiednim stanem zdrowia oraz przygotowaniem kondycyjnym.

Article written by Waldemar Oleksiak

Z wykształcenia (chronologicznie) geolog, filozof i pedagog. Od ponad 25 lat pracuje w branży nieruchomości jako analityk rynku, specjalista w zakresie PR i marketingu, głównie nowych inwestycji mieszkaniowych. Od kilku lat zajmuje się obsługą spółek giełdowych w zakresie relacji inwestorskich. Autor wielu publikacji prasowych, a także komentator rynku nieruchomości w radiu i telewizji. Zapraszam do lektury moich komentarzy na portalu. Będę w nich poruszał nie tylko tematykę nieruchomości, ale również szeroko rozumianej gospodarki.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook