Białołęka, Bronowice, Krzyki i Grunwald – co łączy te nazwy ?

Jak nie trudno się domyślić są to dzielnice lub rejony odpowiednio Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Poznania. Te obszary łączy jednak coś jeszcze. To właśnie tutaj obecnie skumulowana jest największa oferta nowych mieszkań w poszczególnych miastach.

Białołęka to nie Mokotów

W Warszawie zdecydowanie największa oferta mieszkań od dewelopera zlokalizowana jest na Białołęce. W tym rejonie stolicy liczba lokali mieszkalnych wynosi 1 206. Drugi w kolejce jest Mokotów, gdzie znajduje się 807 takich nieruchomości. Jarosław Krawczyk z serwisu Otodom zaznacza, że „te dwie dzielnice całkowicie się między sobą różnią. Białołęka ze względu na rodzaj oraz sam wiek zabudowy i ościenną lokalizację – bardziej, niż standardową miejską dzielnicę przypomina podmiejską sypialnię. Z kolei Mokotów stanowi typową, zlokalizowaną blisko centrum miejską dzielnicę, ze zwartą zabudową”. Wtóruje mu Agata Polińska z serwisu Otodom – „Mokotów i Białołęka to dwa miejsca dobre do zamieszkania, ale dla klientów z dwóch różnych segmentów. Po mimo wszystkich różnic obydwa te rejony z uwagi właśnie na swoje odmienne cechy, stanowią świetne miejsce dla aktywności deweloperów”.

W Krakowie Bronowice

W Krakowie osoby rozglądające się za nowym M powinny skoncentrować poszukiwania na terenie Bronowic i Czyżyn. Bowiem właśnie w tych dzielnicach grodu Kraka czeka najwięcej takich lokali. Są to dwie dzielnice, które od jakiegoś czasu przeżywają swój renesans. Zwłaszcza Czyżyny, jako część dawnej dużej dzielnicy Nowa Huta w ciągu ostatnich lat całkowicie zmieniły swój obraz. Obecnie stały się już jednym z bardziej modnych miejsc do zamieszkania w Krakowie. We Wrocławiu zdecydowanie najwięcej nieruchomości mieszkaniowych z pierwszej ręki czeka na nowych właścicieli na terenie dawnych dzielnic Krzyki i Śródmieście. Z kolei w Poznaniu firmy deweloperskie najbardziej upodobały sobie dawny Grunwald oraz Nowe Miasto.

Dzielnice z największą ofertą nowych mieszkań w poszczególnych miastach

Miasto Dzielnice z największą ofertą Liczba mieszkań
Warszawa Białołęka 1 206
Mokotów 807
Kraków Bronowice 648
Czyżyny 264
Wrocław Krzyki 965
Śródmieście 578
Poznań Grunwald 366
Nowe Miasto 150

Opracowanie Emmerson Realty dla serwisu Otodom, na podstawie danych serwisu Otodom.

Jarosław Mikołaj Skoczeń, Emmerson Realty

 

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook