Badminton na PGE Narodowym

 

Już w sobotę 10 września 2016 roku PGE Narodowy zamieni się w światowe centrum badmintona. Na płycie stadionu zainstalowanych zostanie ponad 50 profesjonalnych kortów do badmintona, na których od 10:00 do 22:00 wszyscy chętni będą mogli uczestniczyć w niezliczonej liczbie atrakcji. Wszystko to w ramach Narodowego Dnia Badmintona, który organizowany jest przez Fundację Polskiego Związku Badmintona.

2 sierpnia na PGE Narodowym w Warszawie odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca wydarzenie.

– Badminton jest jedną z najbardziej powszechnych dyscyplin. Jest sportem, który uprawiać może każdy. Narodowy Dzień Badmintona jest wydarzeniem bardzo dobrze przemyślanym, które ma na celu zwiększenie popularności naszej dyscypliny. To znakomita szansa, by wykorzystać potencjał badmintona jako sportu, który może nieść zdrowie wszystkim Polakom – powiedział Marek Krajewski, prezes Polskiego Związku Badmintona.

– Ministerstwo Sportu i Turystyki chętnie wspiera tak ambitne przedsięwzięcia, których głównym celem jest popularyzacja sportu i zdrowego trybu życia. Badminton jest jednym z najpopularniejszych i najtańszych sportów. Teraz dyscyplina ta ma szansę zaprezentować się na wspaniałym obiekcie – skomentował Jarosław Stawiarski, Sekretarz Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

– Do współpracy z organizatorami tego wydarzenia przekonały nas jego idea oraz rozmach. Dodatkowym argumentem było to, że Narodowy Dzień Badmintona odbędzie się na PGE Narodowym. Marka LOTTO docenia takie sportowo-społeczne inicjatywy -powiedziała Anna Niedziela-Strobel, Dyrektor Departamentu Promocji i Marketingu Totalizatora Sportowego Sp. z o.o.

– PGE Narodowy jest obiektem wielofunkcyjnym, co znakomicie potwierdzi Narodowy Dzień Badmintona. Stadion, jako dobro narodowe, jest idealnym miejscem dla tego typu sportowo-społecznych, niebiletowanych inicjatyw. Deklaruję pełne wsparcie dla Narodowego Dnia Badmintona, także w następnych latach-  powiedziałJakub Opara, prezes spółki PL.2012+.

– Kiedy dowiedzieliśmy się o koncepcji Narodowego Dnia Badmintona, jako zawodnicy przyjęliśmy to z niedowierzaniem. Tak wielkiej imprezy badmintonowej jeszcze w Polsce nie było. To olbrzymia szansa dla naszego sportu, dlatego wszyscy reprezentanci deklarują w niej swój czynny udział – skomentowała Nadieżda Zięba, polska olimpijka.

Nasz eksportowy olimpijski mikst w składzie Nadieżda Zięba – Robert Mateusiak już 11 sierpnia rozpoczyna rywalizację w turnieju na igrzyskach w Rio. W pierwszym meczu turnieju Polacy zmierzą się z Chen Xu i Jin Ma z Chin. Przypomnieć należy, że nasi olimpijczycy mają z Azjatami rachunki do wyrównania, co czyni ten mecz wyjątkowo atrakcyjnym.

– Turniej olimpijski rządzi się swoimi prawami. Wyjście z tak trudnej grupy, do której trafiliśmy, tylko nas wzmocni i otworzy nam szeroko drzwi do medalu – dodał Robert Mateusiak.

W badmintonowym turnieju olimpijskim Polskę reprezentują także singlista Adrian Dziółko oraz debel Adam Cwalina i Przemysław Wacha.

Poniżej relacje wideo z konferencji zapowiadającej Narodowy Dzień Badmintona.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook