Antresola w mieszkaniu

Antresole w mieszkaniach są coraz częściej spotykane w naszym kraju. Nic dziwnego, ponieważ niskim kosztem możemy powiększyć przestrzeń użytkową pomieszczeń, wygospodarować miejsce do pracy czy spania.

Mieszkań z antresolą raczej próżno szukać w standardowych budynkach mieszkalnych, gdzie wysokość pomieszczeń nie przekracza 3 metrów. Tego typu projekty są jednak coraz popularniejsze w kamienicach, poddaszach mieszkalnych i apartamentowcach oferujących wyższe lokale.

Antresole świetnie sprawdzają się w wysokich kawalerkach, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Tworząc na górnej części miejsce do spania, mamy większą przestrzeń na dole. Także właściciele loftów i wysokich apartamentów często tworzą takie projekty, które nadają mieszkaniom niezwykłego charakteru.

Przyjęło się, że minimalna wysokość mieszkania, w którym można wykonać antresolę wynosi 340-350 cm, mając na uwadze, że chcemy wygospodarować tylko dodatkowe miejsce do spania. Jeżeli zależy nam na przestrzeni, gdzie można postawić biurko, optymalna wysokość musi być o 100 cm większa.

Do budowy samej konstrukcji antresoli najczęściej używa się metalu lub drewna. Dodatkowymi elementami są także wszelkiego rodzaju płyty MDF oraz gipsowo-kartonowe. Najważniejsze, aby konstrukcja była wytrzymała oraz odporna na warunki panujące w mieszkaniu.

Na rynku nieruchomości można znaleźć wiele ofert mieszkań z antresolami. – Najczęściej są to przemyślane projekty, które stwarzają większą przestrzeń oraz świetny klimat w mieszkaniu, a dodatkowa powierzchnia uzyskana za pomocą antresoli jest w stanie znacząco podnieść wartość nieruchomości. – Podkreśla Agata Polińska z serwisu Otodom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beata Kowalewska, serwis Otodom

Jarosław Mikołaj Skoczeń, Emmerson Realty S.A.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Google Plus