Alternatywa dla zagłębi biurowych

W dobie rosnącego zapotrzebowania na powierzchnię biurową szybko przybywa budynków oferujących najemcom odpowiednią przestrzeń do pracy. Ze względu na dużą konkurencję właściciele budynków muszą oferować potencjalnym klientom nie tylko podstawowy standard, ale coraz bardziej zaawansowane rozwiązania zwiększające komfort pracy. Dla wielu firm coraz bardziej liczy się także prestiż obiektu i okolicy, w której jest on zlokalizowany.

 

Na warszawskiej mapie biurowej wyróżnia się kilka lokalizacji, gdzie mamy do czynienia z największym skupiskiem tego rodzaju powierzchni. Od wielu lat jest to rejon Służewca Przemysłowego, a w ostatnim czasie niezwykle dynamiczny przyrost powierzchni biurowej obserwowany jest na Woli i wzdłuż Alei Jerozolimskich. Nie wszystkie firmy chcą jednak lokalizować swoje siedziby tam gdzie wszyscy i szukają dla siebie alternatywnych lokalizacji: takich, które zapewniają prestiż, ale niekoniecznie w zatłoczonej lokalizacji.

W Warszawie można znaleźć obiekty biurowe, które powstają poza typowymi zagłębiami biurowymi. Jednym z ciekawszych przykładów może być biurowiec powstający przy ul. Bobrowieckiej 8. Lokalizacja na Dolnym Mokotowie umożliwia bardzo dogodny dojazd ze wszystkich dzielnic Warszawy, również komunikacją miejską. Budynek dysponuje najwyższej klasy powierzchnią biurową liczącą blisko 22 000 mkw. i ponad 2 400 mkw. powierzchni usługowej. Do dyspozycji najemców przygotowano podziemną, dwupoziomową halę garażową z 501 miejscami parkingowymi. W budynku przewidziano również miejsce na ogólnodostępną kawiarnię i restaurację oraz klub fitness. Ponadto wokół niego znajdą się starannie zaprojektowane tereny zielone, a na dziedzińcu powstanie Ogród Sztuki, w którym prezentowana będzie twórczość młodych polskich artystów. Biurowiec zostanie oddany do użytkowania już w III kw. br. Jego pierwszym najemcą została firma CEDC International, jeden z największych producentów wódki oraz dystrybutorów alkoholu na świecie.

Wspomniany biurowiec jest częścią większego, prestiżowego zespołu urbanistycznego – Kompleksu Bobrowiecka. W jego skład wchodzą także istniejący już biurowiec Bobrowiecka 6 oraz oddany niedawno do użytkowania apartamentowiec Bobrowiecka 10. – Wszystkie budynki zaprojektowała uznana pracownia JEMS Architekci, dzięki czemu stanowią one spójną całość. Warto dodać, iż w ofercie wspomnianego apartamentowca przy ul. Bobrowieckiej 10 pozostały jeszcze ostatnie mieszkania, a sama inwestycja zdecydowanie wyróżnia się na tle lokalnego rynku, nie tylko atrakcyjną lokalizacją i nowoczesną architekturą. Znajdziemy tu dwa wewnętrzne dziedzińce, z czego centralny element jednego z nich stanowi Ogród Sztuki, zaś drugiego – pomnik przyrody Czarna Olsza – podsumowuje Krzysztof Kołakowski, kierownik biura sprzedaży w inwestycji Bobrowiecka 10.

Grupa Emmerson S.A.

www.strefynieruchomosci.blog.pl

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook