Akcje społeczne deweloperów

Deweloperzy coraz częściej angażują się w akcje społeczne, dzięki którym mogą dotrzeć do określonej grupy osób. Tego typu przedsięwzięcia są alternatywą dla standardowych kampanii reklamowych, przyciągają uwagę do ważnych kwestii społecznych i jednocześnie pozytywnie wpływają na wizerunek firmy.

Akcje społeczne służą przede wszystkim dotarciu do szerszego grona odbiorców i zainteresowania wybranym tematem. Ostatnimi czasy tego typu przedsięwzięcia zyskały na popularności, zwłaszcza w dobie internetu i mediów społecznościowych. Coraz więcej firm organizuje takie działania w celu poruszenia pewnych kwestii i dotrzeć zarówno do ogółu, jak i lokalnych społeczności. Także deweloperzy coraz częściej wykorzystują akcje społeczne, mogą w ten sposób przekazać wartości, z którymi się identyfikują.

Ciekawą inicjatywą może pochwalić się warszawski deweloper, który aktywnie działa na terenie dzielnicy Mokotów – Spectra Development, który niebawem oddaje swoją prestiżową inwestycję mieszkaniową przy Bobrowieckiej 10. Inwestycja wybudowana została wokół Czarnej Olszy – pięknego drzewa i pomnika przyrody, który jest centralnym elementem jednego z dwóch placów zieleni. Projekt osiedla został dostosowany do specjalnych warunków, jakich wymaga to wiekowe drzewo, a także z poszanowaniem okolicznej budowy i jej mieszkańców. Osiedle charakteryzuje niski współczynnik zabudowy, a budynki w ramach osiedla powstały w dużych odległościach od siebie podnosząc tym samym komfort życia przyszłych mieszkańców. Inwestor postanowił zorganizować spacer edukacyjny po Sielcach – części Warszawy należącej do Mokotowa. Akcja przygotowana wspólnie z blogiem Dzień Dobry Mokotów odbędzie się 4 czerwca u zbiegu ulic Chełmskiej i Bobrowieckiej. Spacerujący będą mogli posłuchać historii o tym miejscu oraz dowiedzieć się wielu ciekawych informacji.

Kolejnym z przykładów jest akcja społeczna, którą zorganizował rzeszowski deweloper przy współpracy z ruchem społecznym Rzeszów Smart City. Deweloper na terenie budowy swojej inwestycji rozdał 1000 sadzonek drzew mieszkańcom Rzeszowa w celu przełamania stereotypów i przedstawienia dewelopera, który dba o środowisko. Jako kolejną można wymienić akcję, która odbyła się we Wrocławiu. Tamtejszy deweloper postanowił zorganizować warsztaty dla dzieci dotyczące bezpieczeństwa w szkole podstawowej sąsiadującej z placem budowy osiedla. Omówiono zasady poruszania się w pobliżu niebezpiecznych miejsc oraz potencjalnych zagrożeń, jakie czyhają w obrębie obszaru robót budowlanych. Akcji patronowała straż miejska we Wrocławiu.

Tego typu akcje spotykają się z aprobatą społeczeństwa, które powoli ma już przesyt czysto produktowych kampanii reklamowych. Firmom za to stwarza okazję do zrobienia czegoś dobrego, przy okazji poprawiając swój wizerunek lub lokując swój produkt oraz markę.

Krzysztof Kołakowski, Emmerson Realty S.A.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook